Mükemmel Olmayan Anne

Anneliğin mükemmel olmanın peşinde koştuğumuz, diğer annelerle kıyaslandığımız bir yarış olmadığını fark ettiğimizde; bizi biz yapan parçalarla yeniden buluştuğumuz bir yolculuk olduğunu anlıyoruz.

Bu atölyede annelikle ilgili gerçek dışı beklentilerin yarattığı stresi, kaygıyı; ihtiyaçlarımızın karşılanamama halini ve buna bağlı olarak yaşadığımız öfkeyi konuşuyoruz. En doğal ve en gerçek haliyle…

Olduğumuz Gibi’nin “Mükemmel Olmayan Anne” Atölyesi’nde:

  • Anne olduktan sonra hissettiğin öfkenin seninle ilgili ne söylediğini ve ne söylemediğini öğrenebilirsin. (İpucu: “kötü” bir anne ya da “sabırsız” bir anne olduğun anlamına gelmiyor.)
  • Öfkenin “kötü” veya “zararlı” olmadığını; öfkenin kendi sınırlarını çizmende ve ihtiyaçlarını fark etmende sana destek olduğunu fark edebilirsin.
  • Öfkene neden olan durumları, düşünceleri ve inançları keşfettiğinde öfkenle daha sağlıklı ve yaratıcı ilişki kurabilmenin yollarını öğrenebilirsin.
  • Hissettiğin öfke nedeniyle istemeden verdiğin tepkileri tanıyabilir ve yaşananları tamir etme yollarını öğrenebilirsin.

Tarih/Saat: 29 Mart 2024 Cuma 21:00-22:15 (Türkiye Saatiyle)

Atölye ardından uygulamalarınıza başladığınızda size olan desteğimi devam ettirebilmek adına benden 4 adet e-posta alıyor olacaksınız.

Çünkü değişim için sadece bilmek yetmiyor. Beynimizde ve bedenimizde yeni bağlantılar oluşturabilmek için kendi hızımızda denemeler yapmamız da gerekiyor. Ve bu süreçte bizi destekleyen ve yalnız olmadığımızı hissettiren seslere hiç olmadığımız kadar çok ihtiyacımız oluyor.

Online olarak gerçekleşecek bu atölyenin zoom linki kayıt olan kişilerle email yoluyla paylaşılacaktır. 

Kayıt olmak için Olduğumuz Gibi’nin Instagram sayfasından kayıt linkine (linktree) ulaşabilirsiniz:

Sorularınız için email yoluyla bana ulaşabilirsiniz: oldugumuzgibiatolye@gmail.com

 

Anneliğe Yerleşirken...
Ceza, Ödül ve Tehdit Dışında Bir Seçeneğimiz Var