Olduğumuz Gibi Atölye

Annebabalığın bazı dönemlerinde tıkandığımız, yaratıcı düşünemediğimiz veya yenilik getiremediğimiz anlar olabilir. Çözüm üreten yanımızla bağımızı da kaybedebiliriz. Bu anlar aslında yardıma ihtiyacımız olduğuna işarettir. Çoğu zaman bu işaret daha az görünür olur ya da aradığımız desteğe ulaşamadığımız için çaresiz hissedebiliriz.

Terapinin herkes için ulaşılabilir bir kaynak olmadığının farkındayım. Ancak annebabaların çocuklarını büyütürken desteğe ihtiyaç duydukları da bir gerçek. Terapi bazılarımız için ulaşılabilir bir kaynak değilse ya da o anda yaşanılan soruna yönelik terapiye ihtiyaç duyulmuyorsa o zaman “Olduğumuz Gibi Atölyeleri” annebabalar için bir kaynak olabilir. Her zaman gittiğiniz yolun dışında bir yoldan gitme konusunda sizi destekleyebilir ve cesaretlendirebilir.

Annebaba olma yolculuğu düz bir yolda gitmeyi vadetmiyor. Bu yolda kendimize güven duyarak yürüyebilmemiz kendimizde ve çevremizde var olan desteklerimizle doğrudan ilişkili.

Olduğumuz Gibi Atölyeleri’nde 16 yılı aşkın meslek hayatımdaki tecrübelerime dayanarak annebabaların çocuklarını büyütürken en çok zorlandıkları konuları daha taşınabilir hale getirebilme yollarını gösteriyorum. Karmaşıklaştırmadan, en basit ve uygulanabilir haliyle, yaşamın içinden, annelik deneyimimden aklıma kazınan örnekler eşliğinde…

Anlık veya geçici çözümler yerine kalıcı çözümlerin peşinden gittiğimiz bu atölyelerde yalnız olmadığınızı hatırlayacaksınız. Kendinizde veya çocuğunuzda eksik aramak yerine nerelerde desteğe ihtiyaç duyduğunuzu daha net fark edeceksiniz.

Olduğumuz Gibi Atölyeleri’nin arkasında değişime olan güven, kendini en derininden tanımaya yönelik istek ve iyileşmeye dair bir umut var. Ve annebaba olduktan sonra kısıtlı olan zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmeye dair bir beklenti… Bu beklentinin farkında olarak birlikte geçireceğimiz bir saatin sonunda “iyi ki” hissiyle ayrılabileceğinize inanıyorum.

Online olarak gerçekleşecek atölyelere canlı olarak katılabilir veya atölyenin kaydını izleyebilirsiniz. Atölyelerden sağlanacak faydayı artırabilmek adına kontenjanlar sınırlı tutulacaktır.

Olduğumuz Gibi Atölyeleri’nde amaç öğrenmeyi deneyimle pekiştirmek. Değişim için sadece bilmek yetmiyor. Beynimizi ve bedenimizi yeni deneyimlerle tanıştırarak yeni bağlantılar oluşturmamız da gerekiyor.

Atölyelerle ilgili sorularınız ve bekleme listesine kayıt olmak için oldugumuzgibiatolye@gmail.com adresine email gönderebilirsiniz.

Buluşmak dileğiyle.