Ceza, Ödül ve Tehdit Dışında Bir Seçeneğimiz Var

Davranış değişikliği sağlama konusunda etkili olmayan ve beceri gelişimini desteklemeyen yöntemlerde ısrarcı olmak yerine yaratıcı ve çocuğumuzla aramızdaki bağı güçlendirici yöntemler öğrenebiliriz. Korkutucu, utandırıcı veya yargılayıcı olmadan neler yapabileceğimizi keşfedebiliriz.

İstenmeyen davranışın ardındaki ihtiyaca odaklanarak ve bu davranışa neden olan beceri eksikliğini fark ederek uzun vadeli etkiler yaratabilmenin yollarını öğrenebiliriz.

Olduğumuz Gibi’nin Bu Atölyesi’nde:

  • Ödül; tehdit veya mola yöntemi (time-out) gibi cezalar olmadan istenmeyen bir davranış karşısında neler yapabileceğini öğrenebilirsin. Henüz bazı becerilere sahip olmayan bir çocuğu cezalandırmak veya ödüllendirmek yerine davranış değişikliği sağlama konusunda onu desteklemenin yaratıcı yollarını öğrenebilirsin.
  • Kendinden emin, seçimlerine güven duyan etkili bir lider olabilmeye dair adımlar atabilir; çocuğunla karşı karşıya olmadığını ve yan yana yürüdüğünü hissedebilirsin.
  • İstenmeyen davranışların kaynağını keşfederken çocuğunun duygularını düzenleme ve duygusal dayanıklılık becerilerini desteklemenin yollarını öğrenebilirsin.

Tarih: Daha sonra duyurulacaktır.

Olduğumuz Gibi’nin Instagram hesabından da takip edebilirsiniz.

Süre: 1 saat

Online olarak gerçekleşecek atölyenin linki kayıt tamamlandıktan sonra email yoluyla katılımcılarla paylaşılacaktır.

Sorularınız ve bekleme listesinde yerinizi almak için email yoluyla bana ulaşabilirsiniz: oldugumuzgibiatolye@gmail.com

 

Mükemmel Olmayan Anne